Ból podczas okresu może mieć różne natężenie. Ponadto różne kobiety mogą wykazywać mniejszą lub większą wytrzymałość na ból. Dlatego też warto dowiedzieć się, w jaki sposób można łagodzić ból podczas okresu.
Bóle menstruacyjne jak złagodzić? W łagodzeniu tego typu bólu mogą pomóc zarówno środki dostępne bez recepty, jak i domowe sposoby. Podstawowymi środkami używanymi do minimalizowania bólu są preparaty zawierające paracetamol lub ibuprofen. Przydatne mogą być również środki, które rozkurczają mięśnie gładkie. Jednocześnie nie należy stosować leków na bazie kwasu acetylosalicylowego, ponieważ rozrzedzają one krew i mogą doprowadzić do krwotoku.

 

Naturalnym środkiem na ból podczas menstruacji jest ziele angielskie. Wystarczy je ugotować, rozgryźć i popić szklanką wody. Ciepły kompres na brzuch również może okazać się łagodzący, jednak okład nie może być zbyt gorący. Jeśli jest to możliwe, warto podczas okresu wykonywać mało forsujące ćwiczenia fizyczne.
Jeśli ból jest bardzo nasilony i wyżej podane porady okazują się mało pomocne, konieczna jest wizyta u ginekologa. Obfite i bolesne miesiączki mogą być bowiem objawem endometriozy.