Pęknięta szybka w telefonie jest problemem, z którym zmaga się wielu właścicieli i miłośników nowoczesnych technologii. Smartfony, mimo, że są bardzo praktyczne i maja mnóstwo zalet, są też niestety dosyć awaryjne. Co robić w sytuacji, w naszym telefonie pękła szybka?

Wymiana szkła w smartfonie

Jeśli pęknięta szyba nie uszkodziła wyświetlacza, mamy do wyboru trzy możliwości – po pierwsze, wymiana szkła w smartfonie może być wykonana w autoryzowanym serwisie, w jednym z wielu punktów zajmujących się naprawą telefonów i innych sprzętów elektronicznych, a także – jeśli czujemy się na siłach – możemy dokonać jej samodzielnie. W Internecie dostępnych jest wiele filmów instruktażowych, jak tego dokonać, należy jednak pamiętać, że jeśli zrobimy to z telefonem znajdującym się na gwarancji automatycznie stanie się ona nieważna.

Wymiana ekranu w smartfonie

Wymiana ekranu w smartfonie jest konieczna między innymi wtedy, gdy pęknięta szyba uszkodzi wyświetlacz. Wymiany dokonać najlepiej w autoryzowanym salonie, a jeśli decydujemy się na inne miejsce – sprawdzić wcześniej opinie, jakie mają o nim inny klienci.