Nie od dziś wiadomo, że granie w gry logiczne rozwija umysł. Umysł, podobnie jak i ciało, trzeba utrzymywać w kondycji. Łamigłówki tego typu pozwalają na ciągłe ćwiczenie umysłu. Warto im poświęcić trochę swojego czasu. Jedną z takich form jest sudoku.

Zagraj o siłę swojego umysłu!

Granie w sudoku rozwija lewą półkulę mózgu. Jest ona odpowiedzialna za logiczne myślenie. Dzięki podejmowaniu coraz to bardziej skomplikowanych wyzwań staniesz się inteligentniejszy. Grając w sudoku zmuszasz swój mózg do łączenia faktów. Uczysz się też patrzenia całościowo. W końcu celem twoim nie jest ułożeniu jednego ciągu cyfr od 1 do 9, a wielu takich. Musisz przy tym łączyć je odpowiednio by w każdym kwadracie liczby się nie powtarzały. Nie jest to zadanie banalne, ale masz do dyspozycji różne poziomy trudności sudoku. Wraz z momentem, gdy uznasz, że jeden stopień jest dla Ciebie łatwy wchodzisz na kolejny – tak oto widzisz swoje postępy! Możliwe, że wtedy poczujesz chęć stworzenia swojego własnego wariantu. Koniecznie rozrysowując planszę sudoku zagraj kilka razy na różnych modyfikowanych planszach, by porównać sposoby tworzenia takich wariacji.

Wracając jednak do samorozwoju – oczywiście samą inteligencją zdziałasz mniej niż w sytuacji, kiedy połączysz ją z poszerzaniem swojej wiedzy. Więc sudoku do porannej kawy, a książka do wieczornej herbatki. Wtedy osiągniesz sukces!