Zlecenie różnego rodzaju zadań zewnętrznym firmo przynosi zadowalające skutki. Dzieje się tak, ponieważ nie są one w żaden sposób emocjonalnie związane z działalnością przedsiębiorstwa, a ich celem jest dobry interes firmy. Jeżeli muszą dokonać drastycznych zmian, aby uchronić je przed przykrymi konsekwencjami, tak właśnie uczynią. Wszystkie działania, jakie podejmują mają za zadanie uchronić firmę przed negatywnymi skutkami ich własnych działań, w tym promocji, sprzedaży i zarządzania.

Bardzo popularne staje się także outsourcing kadr i płac, ponieważ są to jedne z bardziej strategicznych obszarów działania każdej firmy. Stąd też powinno się o niego zadbać ze szczególną troską. Mając to na uwadze, staramy się zapewnić naszemu przedsiębiorstwu udany start i udany finisz, niezależnie od tego, co się wydarzy po drodze.

Opinia osoby trzeciej może nam pomóc wyprowadzić firmę z kryzysu, wskazać źródło problemu oraz optymalne rozwiązanie, dzięki któremu będziemy w stanie postawić ją na nowi. Radykalne zmiany są bardzo istotne na tym etapie, jednak niewielu kierowników i właścicieli zdaje sobie sprawę, że to dotyczny także ich podejścia i działań, jakie wcześniej doprowadziły do kryzysu.