Lotto jest to gra, w której grając można wygrać naprawdę dużą gotówkę. Dla jednych to jest tylko zabawa a dla drugich sposób na zdobycie dużej gotówki. Jednak pomimo dobrych statystyk wygranych to nie tak łatwo jest wygrać główną nagrodę, ponieważ liczba graczy jest tak duża, że mieć szczęście to mało powiedziane, żeby wygrać. Ktoś kiedyś obliczył, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że daną osobę trafił piorun, niż że właśnie ta osoba wygra główną nagrodę, czyli trafi tą przysłowiową szóstkę w totka.

 

Jeśli już ktoś spróbował swojego szczęścia i zagrał w Lotto to należy sprawdzać wyniki lotto aktualne, ponieważ przy każdym losowaniu są inne wyniki i trzeba je porównywać z naszymi liczbami.
Pomimo małego prawdopodobieństwa trafienia głównej wygranej, to jednak ktoś za każdym razem trafia (nie wliczając kumulacji) i cieszy się tą wielką fortuną. Wygrywając taką wielką nagrodę pieniężną trzeba ją wydać rozważnie, ponieważ pieniądze zawsze szybko się rozchodzą i bardzo łatwo jest roztrwonić majątek niż go zarobić lub dorobić się go. Dlatego najlepszą alternatywą jest zainwestowanie pieniędzy aby dalej te pieniądze mogły zarabiać kolejne pieniądze.