Nowoczesne telefony komórkowe, czyli tak zwane smartfony to urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie obecnie świat. Korzystają z nich wszyscy – zarówno po to, aby do kogoś zadzwonić czy wysłać wiadomość, jak i w innych celach – np. do pracy czy rozrywki. Ich funkcje są bardzo praktyczne i niesamowicie ułatwiają ludzkie życie. Niestety nie są jednak pozbawione wad. Przede wszystkim urządzenia te, w przeciwieństwie do starszych modeli, bardzo łatwo ulegają różnego rodzaju uszkodzeniom.

Zalanie telefonu dotykowego

Najpopularniejszym problemem, obok upadku telefonu, w wyniku którego pękła szybka często też uszkadzając wyświetlacz jest zalanie telefonu dotykowego. Jego naprawa zależy od tego, jak szybko zareagujemy – wyjmiemy telefon z wody, wyłączymy, wyjmiemy elementy takie jak bateria i karta sim i osuszymy ręcznikiem.

Skup zalanych telefonów

Uszkodzony telefon, także w wyniku zalania, da się zwykle naprawić w odpowiednim serwisie. Jeśli jednak jest on nie do końca sprawny lub chcemy kupić nowy model, z pomocą przyjść może skup zalanych telefonów, telefonów uszkodzonych itd. Cena jaką dostaniemy zależy od stopnia uszkodzenia.