Czas kwarantanny dla większości z nas jest sporym zaskoczeniem. Być może jesteśmy na niego przygotowani pod względem zapasów spożywczych i artykułów higienicznych, co jednak robić z czasem, który niespodziewanie  musimy spędzić w domu? Na szczęście możliwości jest bardzo dużo.

Co robić w czasie kwarantanny?

Po pierwsze możemy oczywiście przeczytać wszystkie książki czy magazynu, które odkładaliśmy “na później “. Możemy też obejrzeć programu, o których mówią wszyscy wokół a my nigdy nie mieliśmy czasu czy okazji, aby się z nimi zapoznać. Filmy, seriale grozy, kryminalne, fantastyczne czy komediowe… Możliwości jest bardzo dużo. Jeśli brakuje nam obcowania z kulturą wyższą możemy poszukać w Internecie archiwalnych spektakli teatralnych czy operowych. Co więcej wiele instytucji kulturalnych i światowej renomie gra na żywo przedstawienia, koncerty czy opery i transmituje je online. Inna ciekawą inicjatywą jest możliwość wirtualnego zwiedzenia wielu muzeów czy galerii. Ale to tylko pomysły serwowane nam przez “gigantow”.
Nie brakuje też oddolnych inicjatyw takich jak codzienne zajęcia fitnessu czy jogi. W czasie kwarantanny możemy też na przykład nauczyć się Nowego języka obcego bądź zając się rękodziełem- w sieci mnóstwo jest lekcji czy tutortutodialim. Przede wszystkim nie powinniśmy traktować kwarantanny jako katy, a wręcz przeciwnie- nowych możliwości i wykorzystać ja możliwie jak najlepiej, wówczas czas minie szybciej i nie będzie przy tym czasem straconym.