Osoby, które rozpoczynają przygodę z japońską łamigłówką, zastanawiają się, skąd mogą wziąć specjalne plansze do gry. Najprościej wpisać hasło w wyszukiwarkę internetową i wybrać którąś z dostępnych stron. Na wielu z nich można rozwiązywać zadania w trybie online, dzięki czemu znacznie łatwiej sprawdzić wyniki. Pozwala to także na znacznie większą liczbę wariacji tematycznych niż w tradycyjnych książkowych wydaniach, które poukładane były pod względem stopnia trudności.

Należy jednak pamiętać, że wszystkie sudoku plansze składają się z dziewięciu mniejszych kwadratów wypełnionych dziewięcioma polami, w których należy wpisać cyfry z zakresu od jeden do dziewięciu. Nie mogą się one jednak powtarzać w obrębie tego samego rzędu, kolumny czy kwadratu. Jeżeli tak się stanie, łamigłówka nie jest wypełniona poprawnie, a gracz nie zyskuje za to żadnego punktu.

Dostępne są darmowe generatory plansz, dzięki czemu można je samodzielnie drukować i wypełniać w wolnym czasie. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż kupowanie gotowych książeczek, w których znajduje się określona liczba sudoku. Jest to ważna uwaga, ponieważ łamigłówka ta silnie uzależnia.