Gry MMORPG to najpopularniejsza dziedzina gier mmo. Jest to hybryda gier RPG z grami z kategorii właśnie mmo – mało tego, nawet już to połęczenie dzieli się na kolejne podkategorie, a jedną z nich omówię w tym artykule.

Dokładniej mówiąc, mam na myśli gry fantasy MMORPG – najpopularniejszy odłam gier tej hybrydy. Rozgrywka tego rodzaju oferuje nam chwilowe przeniesienie się w odległe uniwersum, często majestatyczne i magiczne na tyle, by rywalizować z najlepszymi filmami science fiction. Gry te szczególnie przyciągają hordy i rzesze fanów przez swoją odmienność, najczęściej do wyboru mamy różne typy postaci, takie jak na przykład elfy, orki czy ludzie – wszystko to nazywamy w języku graczy “rasami”.

Gry fantasy MMORPG od długiego czasu zajmują czołowe miejsca w rankingach najpopularniejszych gier i nic nie wskazuje na to, że taka sytuacja mogłaby się kiedyś zmienić. Gry tego rodzaju podbiły serca graczy na całym świecie, swoją często prostotą i bardzo ładną oprawą graficzną przyciągają uwagę tysięcy a nawet milionów graczy, możliwość prowadzenia naszej postaci włąsnymi ścieżkami dodaje wszystkiemu dodatkowego smaczku i jest jak wisienka na torcie.