Najważniejszym zadaniem, jakie staje przed specjalistami od reklamy i promocji, jest wybicie się wśród tysięcy innych propozycji, jakie mogą stanąć przed konsumentem, gdy potrzebuje on zakupić jakiś określony produkt. Właśnie w takiej chwili jest on podatny na wszelkiego rodzaju sugestie i zachęty, za sprawą których będzie w stanie dokonać korzystnego dla siebie wybory. To idealna okazja, aby wykorzystać metody perswazji, jakie stosuje się skutecznie w reklamie od kilku dekad.

Jednak rozwój Internetu wprowadził nowe problemy i utrudnił znacząco promocję, ponieważ w ten sposób konkurencja wzrosła drastycznie, a narzędzi nie przybyło aż tak szybko, zwłaszcza tych sprawdzonych i skutecznych. Jednym z nich jest pozycjonowanie Rzeszów. Jest to działanie, które może sprawić, że konsument trafi na stronę firmy, która oferuje produkty, na jakich mu zależy zupełnie przez przypadek. Chodzi o to, żeby spośród tysięcy innych zdecydował się na kliknięcie właśnie na tę stronę, ponieważ pojawi się na pierwszych kilku pozycjach na liście wyszukiwania.

Właśnie na tym polega całe to działanie – umiejętnym wprowadzeniu strony na listę tak, aby pojawiła się możliwie wysoko na stosunkowo długi czas.